Про фестиваль

Міжнародний книжковий фестиваль «Зелена хвиля» – щорічне місце зустрічі українських та іноземних видавців, книгорозповсюджувачів, письменників, критиків і читачів, масове свято книги.

Напрямки: книговидання та книгорозповсюдження, сучасна література, популяризація читання, міжнародні культурні зв’язки, мистецтво, просвіта.

Фестиваль проводиться в Одесі з 1996 року. Включає в себе книжковий ярмарок, міжнародну програму заходів і спецпроєктів офлайн і онлайн.

Учасники фестивалю: видавництва, книготорговельні підприємства, освітні і культурні інституції; письменники, публіцисти, критики, видавці, редактори, бібліотекарі, педагоги, художники, музиканти, культурні менеджери.

Відвідувачі фестивалю: масова аудиторія; представники культурних, творчих, освітніх сфер і креативних індустрій; медіа-спільнота.

В рамках «Зеленої хвилі» проходить Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури, спрямований на популяризацію читання, естетичне виховання, розвиток літератури для дітей та підлітків.

 

Наприкінці 2019 року Одеса отримала титул «Місто літератури ЮНЕСКО» і увійшла до Мережі креативних міст ЮНЕСКО. Команда «Зеленої хвилі» входила до робочої групи зі створення проєкту «Одеса – місто літератури ЮНЕСКО».

 

>>> Про фестиваль 2021

>>> Про фестиваль 2020

>>> Історія проєкту