Програма

Офлайн-програма фестивалю, 6-9 серпня 2020

Програма заходів для дорослих і дітей XXIV міжнародного книжкового фестивалю «Зелена хвиля» проходила офлайн на «Книжковій сцені» та «Території творчості» в Фестивальному центрі парка ім. Т. Г. Шевченка. Частина заходів пройшла в Міському просторі 4Сity. В Одеській національній науковій бібліотеці вперше в рамках фестивалю проводився Всеукраїнський форум «Українська книга на Одещині».
Вхід на всі заходи фестивалю був вільним, фестивальні майданчики працювали з 10.00 до 21.00.

В цілому з 6 по 9 серпня в офлайн-програмі пройшло 96 фестивальних заходів, з них 44 для дітей та підлітків.
♦ На «Книжковій сцені» чотири дні нон-стоп йшли презентації видавничих проектів учасників фестивалю, зустрічі з авторами, читання, поетичний марафон, освітні та пізнавальні програми для дорослих і дітей, камерні вистави й концерти.
♦ Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка привіз до Одеси мандрівну виставку-лабіринт «Franko from A to Z». Це стало можливим завдяки спільним зусиллям українських офісів Міст літератури ЮНЕСКО – Львова та Одеси, за підтримки Одеської міської ради.
♦ У дні фестивалю ми підвели підсумки і нагородили лауреатів професійних книжкових конкурсів «Зеленої хвилі»:
▪ XVII конкурс «Одеса на книжкових сторінках» відзначив 37 книг і авторів у 19 номінаціях.
Номінація «Топ-книга року»:
Зелений фургон і весь Олександр Козачинський: в 2-х кн. / Ред.-упоряд .: М. Б. Пойзнер, О. Л. Грабовський, О. М. Барковська. Одеса: ТЕС, 2020.
▪ XVI конкурс «Мистецтво книги» визначив найкращі книги в 7 номінаціях.
Номінація «Топ-книга фестивалю»:
Видавничий дім «Комора». Леся Українка. «Апокриф». Вибране. / С. Шевчук, О. Забужко: Чотири розмови про Лесю Українку. Київ, 2020.
♦ Підвели підсумки народного конкурсу коротких оповідань «Одеський карантин-2020»; дипломами були відзначені 12 авторів.
♦ На фестивалі пройшла зустріч з проєктною менеджеркою програми «Інноваційний культурний продукт» Українського культурного фонду Наталією Бриль – «Можливості, які відкриває УКФ».

♦ Невід’ємна частина «Зеленої хвилі», Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури був представлений програмою презентацій дитячих книг, майстер-класами письменників і художників-ілюстраторів, театральними та музичними програмами.
▪ Ми підвели підсумки і нагородили лауреатів конкурсів: «Корнійчуковська премія» (міжнародний літературний конкурс творів для дітей та юнацтва), «Море талантів» (всеукраїнський конкурс літературної творчості), «iParus» (всеукраїнський конкурс цифрового малюнка), «IParus 3D pen» (конкурс об’ємного моделювання).
▪ Відзначили також дітей і підлітків з Читацького журі конкурсів, яке почало працювати вперше в 2020 році.
▪ В цілому, в конкурсах Корнійчуковського фестивалю взяли участь 550 авторів (300 авторів – від 6 до 18 років; 250 авторів – від 18 років). Учасники конкурсів – з України (22 населених пункти країни), Франції, Ізраїлю, Росії, Словаччини, США, Німеччини.
▪ Авторам і бібліотекам вручені надруковані спеціально до фестивалю збірники творів лауреатів – «Корнійчуковська премія -2020. Вірші. Казки. Повісті» і «Море талантів-2020».

♦ Вперше в рамках «Зеленої хвилі» проводився Всеукраїнський форум «Українська книга на Одещині». Пройшли презентації нових книг і видавничих проектів, творчі зустрічі, майстер-класи, дискусії з актуальних питань видавничої справи і книгорозповсюдження, виїзне Свято української книги в Доброславі, професійна програма для працівників бібліотек України та зарубіжжя «ОдесаБібліосаміт», підведення підсумків конкурсу «Краща книга форуму «Українська книга на Одещині»» та інші події.

♦ Онлайн-програма книжкового фестивалю «Зелена хвиля» проходила з серпня до кінця жовтня 2020 р. Це сталося завдяки фінансовій підтримці Українського культурного фонду – проект отримав грант в програмі «Інноваційний культурний продукт». У зв’язку з ризиками щодо поширення COVID-19 ми перевели основну програму в діджитал-формати та розширили терміни ії дії.
Онлайн-програма «Зеленої хвилі» – це понад 60 відеоподій в 9 тематичних циклах за участю 68 спикерів – українських та іноземних письменників, поетів, видавців, критиків, культурологів, медійників, менеджерів культури, читачів. Країни: Україна, США, Ізраїль, Чехія, Італія, Словаччина, Казахстан, Німеччина, Великобританія, Шотландія, Австралія. Формати: монологи, діалоги, дискусії, інтерв’ю, читання, лекції у вигляді телемостів та відеосюжетів. Дивиться тут

Ми щиро дякуємо всім, хто брав участь у фестивалі, всім партнерам і друзям, всім, хто підтримував, хто допомагав реалізовувати і висвітлювати наш проект!