Відеопрограма 2021

➤ Фестиваль проходить за підтримки Українського культурного фонду.

 

◆ Енергія книги: бліц-інтерв’ю з учасниками фестивалю

Бесіда в цьому оригінальному форматі пройшла 6 серпня на Книжковій сцені фестивалю.

Учасники бліц-інтерв’ю:

 • Тамара Горіха Зерня Письменниця. Авторка роману «Доця» (2019), відзначеного як книга року BBC. Переможниця «Book pitch» 2020. Авторка роману«Принцип втручання» (2021).
 • Сергій Демчук Письменник, журналіст. Автор книг «Тіні на сходах», «Міжсезоння», «12 унцій любові». Лауреат премій «Смолоскип», «Благовіст», «Гранослов».
 • Анна Міхалевська Письменниця, есеїстка, літературна критикиня. Авторка збірки оповідань «Междверье», романів «В коконе» та «Победить нельзя проиграть». Співавторка романів-буриме «Не судите черных овец», «Ямщик, не гони самолет», «Исчезла!».
 • Ірина Фінгерова Письменниця, журналістка, лікарка. Авторка роману «Замки», антиутопії «Плацебо», збірки оповідань «Сюр-тук». Співорганізаторка книжкового клубу в Дрездені.
 • Модераторка: Олена Концевич Перекладачка з балканських мов, радіоведуча, літературна оглядачка, журналістка.

 

 

◆ Перфоманс «Кохання. Море. Ніч»

7 серпня 2021 в програмі на Книжковій сцені фестивалю ми слухали та дивились перфоманс «Кохання. Море. Ніч», який привезла до Одеси літературна агенція OVO. Цей виступ відбувся в рамках програми «Літературні гастролі».

***
Про що море шепоче узбережжю? Якими таємницями діляться коханці? Як звучить ніч? Поети Павло Матюша і Микола Кулінич разом із музикантом Юрієм Смаліусом відповідають на ці питання у своїй новій програмі «Кохання. Море. Ніч». Лірика, філософія, ритм тут римуються із серпнем, морем та Одесою.

***
Павло Матюша, поет, прозаїк, перекладач. Переможець 2-го Book Pitch від ОМКФ та Книжкового Арсеналу. Двічі лауреат конкурсу «Смолоскип». Автор роману «Кокліко», поетичної збірки «Париж. Сплін» та книги казок «Вієчка». Учасник музично-поетичного проекту «(й)КЛМН».

Микола Кулінич, поет, перекладач, учасник слем-руху. Випустив дві поетичні збірки. Член музично-поетичних проектів «Ахіллес і Черепаха» та «(й)КЛМН».

Юрій Смаліус, ді-джей, продюсер, звукорежисер, аранжувальник та музикант, який співпрацював в рамках релізів із багатьма незалежними та відомими українськими артистами різних музичних стилей – Pianoбой, Бумбокс, НастяЗникає, Janis, Джанго, Ivan Dorn, SunSay, Сергій Бабкін, Vagabond Specter, Gouache, Олексій Мочанов, The Britalin, Yokodo, Табула Раса, Roll Models, Андерсон, Nicholas Tym, Kadnay, Сестра Сирена, Сонця Коло, Mazzafunka, High Light, Gorskiy Project та інші.

 

 

◆ Диспут «Дорослі проблеми дитячої літератури

Відеозапис диспуту «Дорослі проблеми дитячої літератури», що пройшов на фестивалі 6 серпня 2021.

Учасники:
✔ Олександр Афонін, президент громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»
✔ Мар’яна Горянська, головна редакторка видавництва «Ранок»
✔ Катерина Дем’янчук, директорка видавництва BOOKCHEF
✔ Ірина Бірюкова, генеральна директорка Одеської національної наукової бібліотеки
✔ Анна Малігон, поетка, прозаїкиня
✔ Наталія Задорожна, засновниця громадської організації для розвитку і соціалізації підлітків «ОООМ»
✔ Анжела Липінська, учасниця читацького журі
✔ Голлі Вебб, письменниця (Велика Британія)
✔ Кайрис МакЕвен, президентка Дитячої книжкової ради Австралії, бібліотекарка, колумністка (Австралія)
✔ Модераторка – Тетяна Трофименко, літературна критикиня

 

 

◆ BookChef презентує серію книг вчителя Павла Віктора.

Відеозапис презентації серії книг відомого вчителя Павла Віктора. Презентує видавництво BookChef, партнер фестивалю “Зелена хвиля”. Захід відбувся 7 серпня 2021 р. на Книжковій сцені фестивалю. Фестиваль проходить за підтримки Українського культурного фонду.

Павло Віктор – простий одеський вчитель фізики, який став відомим далеко за межами нашої країни після того, як почав викладати свої уроки на каналі You Tube. Сьогодні його канал має понад 730 тисяч підписників, а ролики мають майже 8 мільйонів переглядів. Його перша книга «Фізика. Основи і механічний рух», яка вийшла у видавництві BOOKCHEF стала бестселером, за три місяці було продано понад 8500(!) примірників.

Друга книга Павла Віктора має назву «Фізика. Молекулярна будова речовини і теплові явища». Всього серія налічуватиме п’ять томів. Сотні вдячних відгуків, тисячі подяк і мільйони переглядів.

Саме завдяки Павлу Віктору багато абітурієнтів змогли добре підготуватись та скласти іспити на високі бали. Але як йому це вдається? У чому секрет успіху? Говоримо про те, як прийшла ідея про видання книги, як створювалася серія, про особливості книги.

 

 

◆«Вікентій Кугель. Погляд фотографа». Презентація видання.

Справжня книга-подія. Дивіться відеозапис презентації унікального видання – альбому «Вікентій Кугель. Погляд фотографа».

Презентація проходила 7 серпня 2021 на Книжковій сцені фестивалю «Зелена хвиля».

Учасники презентації – авторська група видання:

 • Юрій Маслов, власник майнових прав на фотографічні твори.
 • Анна Голубовська, автор текстів, макету; дослідниця.
 • Олександр Якимчук, дослідник.

Альбом вийшов в видавництві «Саміт-книга».

Альбом фотографій «Вікентій Кугель. Погляд фотографа» являє собою вперше напечатані зображення зі знайденого в 2017 році архіву невідомого нікому раніше одеського фотографа, який знімав Одесу протягом сорока років, з 1913 по 1953 рр.

 

 

◆ Святковий концерт до 30-річчя незалежності України на книжковому фестивалі “Зелена хвиля” в Одесі.

8 серпня 2021 року.

Грає ансамбль народних інструментів “Мозаїка”:

 • В’ячеслав Старожилов – домра прима
 • Дмитро Варфоломєєв – баян
 • Віктор Кирилов – балалайка, перкусія
 • Віктор Фердей – домра альт, перкусія
 • Олег Васянович – балалайка контрабас

Співають:

 • Таїсія Шафранська
 • Людмила Мазур
 • Іван Бащук